فراخوان اظهارنظر در خصوص مؤلفه‌ها و مشخصه‌های لازم برای ریاست سازمان حفاظت محیط زیست

به‌نام خدا

فرهیخته گرامی
باسلام و آرزوی توفیق؛

احتراما همانگونه که مستحضرید، شبکه تشکلهای مردم‌نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور، طی روال معمول گذشته و در راستای عمل به اهداف خود که در فرازی از آن:

🔹تسهیلگری در حوزه سیاستگذاری
🔹کمک به اتخاذ تصمیمات نظام تدبیر مبتنی بر مشارکت اجتماعی و نظرات جامعه مدنی و
🔹واسطه‌گری در راستای انتقال بدون لکنت و شفاف پیام و مطالبات جامعه و دولت،

مورد تاکید قرار گرفته است، در خصوص برخی از موضوعات مهم و اساسی در زمینه سیاستگذاری و تصمیم‌سازی کلان حوزه محیط زیست و میراث و منابع طبیعی، اقدام به نظرخواهی از تشکلهای عضو، کنشگران مستقل، کارشناسان، اندیشمندان و استادان دانشگاه می‌نماید.

در این راستا، یکی از موضوعات و مسائل مهم این روزهای کشور، موضوع مدیریت سازمان‌های متولی محیط زیست و منابع طبیعی کشور است که با عنایت به تجربه مشابهی که در آغاز دولت دوازدهم در کنار هم داشتیم و طی آن، نظرات خود را در چارچوب بیان مؤلفه‌ها و مشخصه‌های مورد نیاز برای ریاست بر سازمان حفاظت محیط زیست، بدون ورود به بیان مصادیق اشخاص و افراد، خطاب به رئیس‌جمهور محترم مطرح نمودیم، بدینوسیله خواهشمندیم دیدگاه ارزشمند خود را درباره درخواست کلیدی ذیل، حداکثر تا پایان روز چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ارائه نمایید تا ان‌شاءالله پس از وصول کلیه نظرات در دبیرخانه شبکه، نسبت به انجام جمع‌بندی و صدور نامه رسمی خطاب به رئیس‌جمهور منتخب، جناب آقای دکتر رئیسی، اقدام مقتضی صورت پذیرد.

درخواست کلیدی:
سپاسگزار میشویم حداکثر پنج مؤلفه و مشخصه اصلی و لازمی را که معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، باید در وضعیت موجود (هم به لحاظ وضع موجود محیط زیست کشور و هم با فرض تداوم ساختار سازمانی فعلی و عدم تغییر در آن) دارا باشد، بیان بفرمایید. مؤلفه‌ها ترجیحا در قالب عبارات موجز و مختصر ارائه شوند.

لطفا نظرات خود را با ذکر
🔸نام و نام خانوادگی،
🔸رشته و سطح تحصیلات یا مهارت تخصصی،
🔸حوزه و نوع فعالیت،
از یکی از طرق ذیل ارسال بفرمایید. همچنین قدردان شما خواهیم بود که این نظرخواهی را به اطلاع سایر فرهیختگانی که می‌شناسید، برسانید.

شماره واتس‌اپ:
09122833255
09191710574

نشانی رایانامه شبکه:
iranengos@gmail.com

شناسه تلگرام:
@klidari

توفیق سرکارعالی/حضرتعالی را از خداوند متعال خواستاریم.

شورای هماهنگی شبکه محیط زیست و منابع طبیعی کشور
سیزدهم تیر هزار و چهارصد شمسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *