پیام تسلیت شبکه ملی، در پی شهادت یک محیط بان و یک فعال محیط زیستی

⚫️⚪️ همه از اوییم و به سویش بازمیگردیم ⚪️⚫️

✳️ بار دیگر ایران عزیزمان در حالی که سوگوار جانباختگان حادثه تلخ و جنایت‌بار ریزش ساختمان متروپل آبادان است، دو نفر از یاوران عاشق و بی‌ادعای خود را در جدال با کج‌فهمی و خودخواهی و تخلف از دست داد و سربازانی دیگر از وطن، جان بر سر حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی کشور گذاشتند.

❇️ شبکه تشکل‌های مردم‌نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار محیط‌بان شهید، #محمد_فرهمند و همیار محیط‌بان شهید، #رضا_بهرامپور، فعال محیط زیستی و عضو یکی از تشکلهای مردم‌نهاد محلی و تسلیت به کلیه محیط‌بانان خدمتگزار که با کمترین امکانات و پشتیبانی‌های فنی و قانونی، در سخت‌ترین شرایط به انجام وظیفه می‌پردازند، برای این شهدا، آرامش و بهشت بیکران و برای بازماندگان، شکیبایی و تندرستی آرزومند است.

🔸 همچنین برای دیگر همیار محیط‌بان عزیزمان، #علی_اسدی که در بیمارستان، با جراحت‌های شدید ناشی از این اقدام ناجوانمردانه، در حال جدال است، آرزوی صحت و سلامتی کامل داریم.

❇️ شبکه تشکل‌های مردم‌نهاد محیط زیست و منابع طبیعی، بار دیگر توجه جدی همه مسؤولین ذیربط در همه قوا را به اقدامات لازم جهت تعیین تکلیف وضعیت موجود و تدبیر فوری امور به نحوی که دیگر شاهد فقدان سرمایه‌های انسانی در این زمینه نباشیم، جلب می‌نماید.

✳️ شوربختانه عدم درک و فهم مسؤولان، از چرخه زیستی و ارتباط و تعامل و به‌هم‌پیوستگی میان زیستمندان و اجزای طبیعت، سبب شده است که اهمیت حیاتی موضوع حمایت و پشتیبانی از حافظان طبیعت و حیات وحش، آنچنانکه نیازمند نگاه ویژه مدیریتی عاقلانه است، شناخته نشود. و تاوان این بی‌دانشی، ترک فعل و بی‌مسؤولیتی، جان شریف و عزیز جوانان عاشق سرزمین‌مان شده است.

❇️ روح شهیدان سرفراز، محمد فرهمند و رضا بهرامپور شاد و یادشان سبز باد 🌹🌹🌹

✳️ با احترام؛ شورای هماهنگی شبکه ملی؛ ۷ خرداد ۱۴۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *